Thursday, 27 January 2011

Suve sall / Summer shawl

Mu hea sõber, lahke-helde,saatis mulle N.Bushi Knitted Lace of Estonia raamatu ja no..... sealt siis peab nüüd vaikselt hakkama erinevaid salle proovima.
Kõigepealt jäi mu pilk pidama Suve sallil. Tegin seekord nagu muster ette nägi aga seda armast salli saab kududa ju ka oma valitud äärepitsiga kui ka põhiosa salli mustrit saab ise kujundada....Lihtne konstruktsioon ja minu meelest armas lõpptulemus!
Lõngaks valisin imepehme merino Schoeller+Stahl Wollfrauen ,imearmas lõng aga selgus et pestes venib hirmsasti.Salli kuivama ja vormima pannes nägin ikka kurja vaeva et kõik klappima läheks....aga lõnga pehmus kompenseerib kogu vaeva.Sall on toredate ümarnurkadega ja jätabki seetõttu armsa pehme mulje:)
Vardad :4 ringvarras.
Mõõtmed :75x150 cm

My dear friend,generous and kind,sent me a N.Bush's Knitted Lace of Estonia book and now..... I must try to step by step go it through and knit a variety of scarves from this book.
First of all, I noticed this Summer shawl. I knitted this time as pattern was written, however, saw it as a pattern for a scarf you can knit a edge and midsection any way you like.... I think a cute and simple design of the final result!
Yarn I picked from Schoeller + Stahl Wollfrauen, dream soft merino ,however, washing revealed that this lovely yarn stretches a lot.When I lay shawl to dry and  block it was quite a the hassle  .... however,all this trouble compensates the softness of the yarn .Shawl has all round edges what gives it a cute and soft semblance:)
Needles :4 circulars.
Measurements :75x150 cm

11 comments:

 1. Väga ilus sall!
  Wollfrauen venib tõesti palju, olen ka sellest ühe salli kudunud.

  ReplyDelete
 2. See on väga hää ja väärt raamat!
  Sall on väga ilus, näeb välja täpselt selline, et seda oli väga mõnus kududa:)

  ReplyDelete
 3. Imekena sall, muster ja see lõngapehmus tundub kohe selline paitav :)

  ReplyDelete
 4. Aitäh,Diana!:)
  Aitäh,Ülle!:)
  Tänud,Triinu!..no ongi,et lihtsalt salliga poleks hullu,venib pikemaks-laiemaks,mis siis:) Aga sellel siin on külge õmmeldud pitsäär..
  Tänud,Monika!Raamat on mõnus ja ülevaatlik tõesti.
  Aitäh,Pille!:)

  ReplyDelete
 5. Ei suuda uusi lõngu katsetamata jätta:)
  Mõnusalt toekas ja pehmete vormidega sai, jälle nii stiilne.

  ReplyDelete
 6. What a blog, what a lace, great ,great...
  Greetings from France Anett

  ReplyDelete
 7. Tänan,Heli-pehme ta on. No ikka ju põnev uusi lemmikuid avastada...:)
  Thank you,Anett! I took a peek in your blog too and it is wonderful and fun!

  ReplyDelete
 8. See sall näib nii soe ja pehme, et on pea kohustuslik 'varustus' külmavarestele, et mõnus end selle sisse mässida. :)
  Väga kaunis töö!!

  ReplyDelete
 9. Suur tänu,Maarit,see oleks tõesti igale külmavaresele abiks:)!

  ReplyDelete