Friday, 5 March 2010

Haapsalu sall Karukell / Haapsalu shawl Pulsatella Pratensis

Minu uus Karukella Haapsall.
Muster meeldis mulle kohe väga,väga ja hakkas eriliselt raamatus silma.Kuna lõnga värv läheb ka kokku karukella värvidega,siis sai see tehtud!
Mõte karukella sallist oli ka seetõttu eriliselt armas,et minu kodukohas nad kasvavad ja on juba lapsepõlvest mulle armsad ja tuttavad lilled.Kes veel ei tea...jutt käib Temast.
Lõng on seekord Titan Wool Merinos Extra .See on 100% meriino villane ja imepehme lõng. Salli valmistamiseks läks natuke alla 100g. Ühe mustrikorra jagu oleks võinud ka kitsama teha,sest venitada andis tegelikult väga hästi.Lihtsalt kogemus puudus kuidas sall selle lõngaga venitamisel käitub.Teha oli mõnus,sest lõng on ühtlane ja ei teki hirmu et mõni peenem niidi osa sisse jookseb.
Kasutasin klassikalisi vardaid-keskosa bambus nr 3,välisäär nr 5 ja äärepits ise nr 4 ringvarras.Ääre pitsiks valisin ka mustri,kus on nupud sees.Tuli kõik selline ...nupuline .
Mõõtmed said kuninglikud 70x186 cmLõpptulemuse üle olen väga uhke, sall on pehme ja kuidagi eriti õhuline ja pitsiline.... peen ja hõrk! Ise olen rahul ;)))
Pulsatilla Pratensis shawl.

My next lace shawl in traditional Haapsalu shawl style-means separately knitted midsection and separately knitted and handsewn lace rounding.All cast on must be done with needles at least millimeter larger than those used for the midsection and lace rounding knitting it self.
 As soon as I saw this pattern, I was sure I want to knit it.For lace rounding I chose also pattern with nupps.Titan Wool Merinos Extra is beautifully soft and good 100% merino wool yarn.
My favorite pattern and I loved this yarn!!!!!!
For this bell-like flower grows in my home woods and is familiar from my childhood,  this flower is dear to me …colour varies from purple to greenish-violet , so it felt perfect to knit my shawl in this lilac shade.And now tha educational corner for them who want to know, what flower is Karukell
Measurements are handsome 70x186 cm.

12 comments:

 1. Kaunis ja õhuline! Armsatooniline :)

  ReplyDelete
 2. Aitäh,Triinu!
  Aitäh,AlleRaa!

  ReplyDelete
 3. Hõrk on tõepoolest õige sõna selle salli kirjeldamiseks! Karukella lähemalt silmitsedes hämmastab mind alati, et see lihte ja tagasihoidlik lilleke lähedalt vaadates muutub nii omapäraselt lummavaks.

  ReplyDelete
 4. Aitäh,Heli-väga armas tähelepanek,karukell on tõesti üks imearmas,saladuslik...olend!

  ReplyDelete
 5. I also love this flower!
  What a gorgeous shawl!!! What a beautiful pattern! And I love the colour!

  ReplyDelete
 6. Soo beautiful!!
  Greetings from Anita and golden Tricki

  ReplyDelete
 7. Thank you ,Margaret isn´t it lovely flover indeed;)
  Thank you Anita,Herta sends her tail-wagging:)

  ReplyDelete
 8. Suur tänu,Triibuline Tiiger!

  ReplyDelete
 9. Toi on niin hyvän näköinen että wow. . . .

  ReplyDelete