Friday, 19 February 2010

Verine Haruni :) / Bloody Haruni :)

Tervitused !Otsustasin,et osalen sellisel vahval Isetegija foorumi koostegemise ettevõtmiselsel nagu Käsitöö-olümpia ! Start anti olümpiamängude avamisel,aga kuna see ajaliselt jäi öötundidesse,siis minu start oli küll kuskil laupäeva õhtupoolikul;)

Ettevõetu sain siis eile valmis,venitatud ja täna pildistatud.Minu esimene Haruni rätik. Mustri ehk tegemise õpetuse leiab Raverly´st. Arvasin et saab pikk ja keeruline  olema;) ,aga polnud üldse raske! Õpetus on äärmiselt selge ja detailne. Polnud seal ansatki viga-mis ei olegi nii tavaline !Lisasin oma maitse järgi kahe mustrikorra jagu pikkust,kuna tundus et rätt saab muidu liiga väike. Venitades aga sai päris mõnusad mõõtmed: 150x83cm .Originaalis on rätik mõeldud jämedamast lõngast kui mina kasutasin,aga arvan,et lõpptulemus on täitsa armas ja pitsiline.Eriti lahe oli selle rätiku lõpetamis-võte heegelnõelaga. Sellise viisi otsa sattusin ma küll esimest korda.

Lõngast niipalju, et annab mehiselt värvi !Värv ise on imeilus sügav punane ja lõnga kvaliteet koostiselt on samuti hea-80% villa 20% alpakat.Kududes said näpud kiiresti tumedam roosaks.Pärast mitmendat loputamist oli värv kergelt roosakas,aga valge pluusi peale ma seda küll panna ei tihka...Lõng : Smyrna Platinum ,punane.
Varras : Ringvarras 3

My first Haruni !

This pattern is so simple and the instructions are so detailed and without mistakes ! Pure fun !
Although the original shawl was made of fingering yarn, I chose lace yarn and thats why I made 2 additional pattern repeats.Yarn is very good quality- 80% wool,20% alpaka, but the red of it dyes out too much to dare to put it on white clothes....
Especially I liked the way this shawl had that crochet bind off.
Measurements are: 150x83cm.
Yarn: Smyrna Platinum ,red.
Needles: 3

10 comments:

 1. Väga ilus, imeõrn ju. Pean proovima vist õpetust.

  ReplyDelete
 2. Aitäh Liinu!Proovi kindlasti,tulemus on omapärane ja tegemine lihtne.

  ReplyDelete
 3. Väga põnev oli lugeda Sinu imeliste sallide saamislugusid. Oled kudunud kõik minu top10 mustrid!!
  Siin seda rätti vaadates tuli meelde, et olen ju kunagi prouadele kudunud ümmargusi laudlinu ja need lõpetatakse pea kõik heegeldades, hea lihtne võte ja annab kenasti venitada:)
  Heli

  ReplyDelete
 4. Tänan Heli, nii tore et meil sarnane mustri maitse on !

  ReplyDelete
 5. Nii kaunis punane!Kindlasti taevalik rätt!!!

  ReplyDelete
 6. Maahiska,tänan Sind,möönan et on ilusa tooniga punane küll:)

  ReplyDelete
 7. Imeilus!
  Pean ka selle soovidelisti lisama...

  ReplyDelete
 8. Suur aitäh,Lilly-soovitan küll proovida !

  ReplyDelete