Tuesday, 5 June 2012

Maailm läbi linnu silma.../ World through birds eye...

Ma sain kunagi sünnipäevaks imepehme ja super värvidega käsitsivärvitud Hedgehog Fibres alpaka pitslõnga.Seisis ja ootas ta oma aega - teate ju küll - niiiiiiii ilus,no kuidas ma hakkan lihtsalt huupi kuduma-ikka vaatan ja valin ja siis veel vaatan ja siis veel valin....
Kes on Ravelrys ringi vaadanud on ehk komistanud Shetlandi stiilis sallidele nagu Rock-island ja My heaven. Mulle hakkas see vahva stiil meeldima,aga kuna Rock islandeid on ligi 2000 ja My Heaven pole ka just päris SEE, siis otsustasin mustrid ise kokku valida.
S.Milleri raamatust "Heirloom Knitting" valisin pisut laiema äärepitsi kui kummalgi neist sallidest "Alpine Edging II" ja põhimustriks hoopis "Birds eye"nimelise mustri.
Ideelt on sall lihtne.Kõigepealt kood pika riba äärepitsi.Jube tüütu tegevus,muide.Peaks ju olema lihtne aga võta näpust,kuidagi ...lõputu.Siis võtad lõnga katkestamata pitsi äärest silmused ringvardale ja jätkad nagu ikka kolmnurka - mõlemat "poolkera" keskelt ja mõlemast servast kahandades.
Kogu asja tegi keerulisemaks ja hoolsamini jälgima panevaks see,et muster on mõlemalt poolt "mustris"-ei ole mõnusat pahempidi puhkuserida.See-eest on salli lõpuosa lausa puhkus-üks suur ja sõbralik parempidi kude.
Tulemusega jäin ise kohe väga rahule ja see katsetus oli põnev!Hea meel oli õnnestumisest et laiem äärepits ega muudetud mustriosa ei viinud mõõte balansist välja ega teinud salli muul moel ebakorrapäraseks.
Mõõdud: 175x80 cm
Vardad: 3 ja 3,5
Aitäh ,vahvaid katsetusi ja toredaid leide Teilegi!Few years ago I got for my birthday this soft and superb hand-painted alpaca lace yarn from Hedgehog Fibres and it was waiting for it´s time - you know how it is with yarns like this- sooooo beautiful , I must look and choose, and then choose some more and look some more what to knit from it ..:)
Who has looked around Ravelry has probably seen the Shetland-style shawls such as Rock Island and My heaven. I like them, great style to knit and pretty shawls, but since there is already about 2000 Rock Islands and  My Heaven didnt feel just IT, then I decided to gather my own patterns.From S.Miller book "Heirloom Knitting" I chose a slightly wider lace for the edge named "Alpine Edging II" and for main pattern I chose this adorable 'Birds Eye' pattern.
Idea of this scarf is simple.At first you must knit this edge lace.Realllly tedious operation, btw:)).Then without breaking the yarn you take the edgelace loops to circular needles and you continue as usual triangle.What
made whole thing more difficult is fact that the pattern is on both sides "pattern"-there is no pleasant wrongside row back.The last part of this shawl ,on the other hand ,is vacation-all right side rows:)
I am pleased with final result and really happy how this experiment turned out! 

Measurements: 175x80 cm
Needles: 3 and 3,5
Thank you!


14 comments:

 1. Przepiękna chusta!!! Piękny blog :)
  Pozdrawiam z Polski :)

  ReplyDelete
 2. Üliilus! Äärmiselt andekas kombinatsioon lõngast ja erinevatest mustritest!

  ReplyDelete
 3. Väga ilus! Huvitav kudumine, jällegi teistmoodi kui harjunud oleme tegema. Aga lõngajutt on mullegi tuttav, veeretan mõnda ilusat lõnga näpu vahel ja ei raatsikski teist nagu kududa:)

  ReplyDelete
 4. Thank you Kuningas,Trilli and aniam1009,Thank you very much!
  Suur tänu Meeli,oli põnev kudumine:)
  Suur tänu Ülle,no kas pole...tekib kohe selline aukartus,et kui nüüüüd untsu keeran,siis...:)
  Thank you ,Beata,I had most perfect yarn for this job!:)

  ReplyDelete
 5. Väga, väga ilus sall! Mul on ka selliseid lõngu, mille jaoks pole õiget mustrit veel leidnud, nii nad istuvad ja ootavad oma aega :)

  ReplyDelete
 6. Imekaunis sall! Ise kokku pandud muster on sul väga hästi välja tulnud, vaid Rock Island ei olekski vist lõpuni välja mänginud.

  ReplyDelete
 7. Imetabane tulemus! Mulle väga meeldivad sallid-rätid, kus õrnale pitsmustrile sekundeerib soe ja lihtne ripskude.
  Lihtsalt võrratu. Ja need suured-suured silmad, ei, ma parem ei hakka mõtlemagi, et ehk kunagi ka mina jaksaksin ...

  ReplyDelete
 8. De toute beauté!! J'aime bien ta création.
  Bonne journée,
  Vanessa.

  ReplyDelete
 9. Suur aitäh,Monika!
  Suur aitäh,Helen ..ja veel tõesti see,et neid on selgelt väga palju juba maailmas..:)
  Suur aitäh,Heli,no kes siis veel jaksab,kui mitte Sina! Endal mitu ehedat salli ja veel super ilus Haapsalu rätt ette näidata...!
  Thank you so much for your kind comments MontanA and Vanessa:)!

  ReplyDelete
 10. Piękny szal!
  Pozdrawiam:)

  ReplyDelete