Tuesday, 27 March 2012

KaerajaanMul on suur õnne teha koostööd sellise suurepärase lõngatootjaga Saksamaal nagu DyeForYarn. Nicole ja Cordula on avanud oma poe Fürthis ja sinna soovisid nad oma lõngadest näidiseks salle. Seega avanes mul unikaalne võimalus proovida nende imelisi lõngu ja kududa neile sallid.Mulle anti täiesti loominguline ja ajaline vabadus....Olen neile selle usalduse eest hingepõhjani tänulik!

Esimesena valmis nende SilkMerino´st natuke Haapsalu salli tõugu sall.Mustri kombineerisin uuest Haapsalu Räti raamatust .Mulle meeldis väga Kaerajaani räti muster ja viisin ta siis üle salli võtmesse jättes poorti motiivid mõlemisse otstesse.Natuke meenutas see motiiv lumehelvest ja seepärast tundus ta ka sobivat salli värviga.Ümber ja kohe külge kudusin äärepitsi.Selle lõnga 100g-s on 700m -seega pisut jämedam lõng aga lõnga enda kohta on mul ainult kiidusõnu!Lõng on ühtlane, pehme ja väga-väga hea kududa.Sellele suurele sallile kulus pisut rohkem kui 1,5 tokki.

Mõõdud: 70x180cm
Vardad:3,5 ja 4

Aitäh tulemast ja ilusat kevade algust!I´m so lucky to have been offered to knit some shawls to this wonderful German yarn store named DyeForYarn.Nicole and Cordula have opened new yarn store in Fürth and there among their gorgeous yarns are some shawls:)Thanks to them I have this great opportunity to try their yarn and knit some shawls.They have given me free hands in everything...and I´m so greateful for their trust!

First I knitted with their SilkMerino yarn.Pattern I combined from the new Haapsalu scarf book. I liked  Kaerajaan pattern and then took it to both end of shawl.This motif reminded me of snowflakes and therefore it seemed appropriate to use it with this color of yarn.I knitted this lace edge right to shawl.In this yarn there is 700m-in 100g so it is slightly thicker yarn but for the yarn itself, I have only praise! Yarn is smooth, soft and very, very pleasant to knit.And all the colors they have....!This large shawl took slightly more than 1,5 skeins of yarn.


Measurements: 70x180cm
Needles:3,5 ja 4

Thanks for visiting and have a great early spring!

16 comments:

 1. Väga ilus sall!
  Ohoo kui lahe! Me elasime Fürthi kõrvalkülas :), nüüd tean tagasikolides lõngapoodi otsida.

  ReplyDelete
  Replies
  1. Aitäh,Monika,näedsiis kui väike on maailm-usun et seal kohapeal saab silmailu küll ja küll:)

   Delete
 2. wow It's so beautiful!! ;-)

  ReplyDelete
 3. Väga põnev koostöö tuleb sellest, jõudu ja inspiratsiooni!

  Heli K

  ReplyDelete
 4. Väga kaunis! Nii tore, et oled saanud vahva koostööpakkumise!
  Fürthis elab mul vanatädi :)

  ReplyDelete
 5. Aitäh,aitäh,aitäh Ülle:)
  Thank you,Vanessa!
  Suur tänu Heli ja Triinu,loodan väga et kõik sujub...väljakutse on igatahes põnev:)

  ReplyDelete
 6. Väga ilus! Nele

  ReplyDelete
 7. Väga kaunis, eriti meeldib keskosamuster.

  ReplyDelete
 8. Wieder eine wundervolle Arbeit!
  Das Garn ist wirklich erstklassig und wunderschön anzuschauen.

  Großes Kompliment!

  Ich wünsche Dir sonnige Frühlingstage und grüße
  ganz herzlich, Gisela

  ReplyDelete
 9. Suur tänu Teile ,Nele Ja Maarit!
  Aitäh,Muhv,mulle ka hirmsasti see "sitika ristpiste"meeldib:)
  Thank you so much,Gisela,for your kind words!With best wishes..:)

  ReplyDelete
 10. Kaunis ja omanäoline muster! Lõng hakkas ka mind kohe huvitama, firma lehekülgedel on tõepoolest uskumatult ahvatlevaid lõngu, kavatsen meeles pidada!

  ReplyDelete
  Replies
  1. Muster oli jah kohe silmatorkav ja natuke erinev...tahtsin ära proovida:)Lõngad on ausad-sellele konkreetsele ,mida selles töös kasutasin, julgen soovitusele alla kirjutada küll:)!!

   Delete